Search

Keten Tohumu Zayıflatıyor

Keten tohumu ve tohumdan çıkartılan yağlar, bölgesel incelme masajlarından tutun da iştah kesen nitelikleri sebebi ile tok tutucu ve kilo verdirici özelliklerine kadar her alanda kullanabileceğiniz bir bitkidir.

Keten Tohumu Zayıflatıyor

Keten bitkisi, mavi menekşe rengi çiçekleri açan bir bitkidir. Omega 3 yağı asitlerince son derece zengin bir yapısı olan Keten bitkisi, vücudun ihtiyacı olan bitkisel ve esansiyel yağ asitlerinin temini için ideal bir bitkisel kaynaktır. Bünyemize bu denli faydalı olmasının nedeni içerisinde barındırdığı bitkisel maddelerden kaynaklanmaktadır. Kan şekerini belirli bir seviyede tutması da başka bir özelliğidir. Kan şekerinin belli düzeyde tutulması sonucunda tokluk hissi duyarız ve daha az acıkırız.

Bağırsakların daha sağlıklı ve iyi çalışmasını sağlar. Sindirim sisteminizin düzenli olarak çalışmasını sağlar ve bu duruma bağlı olarak metabolizmayı hızlandırır. Keten tohumunun bu özelliklerini göz önünde tutarsak zayıflamaya etkisi bir hayli fazladır. Keten tohumu bağırsak pasajlarından geçerken içermiş olduğu değerli sabit yağlar da emilime uğrar. Bunun sonucunda vücudumuzun gereksinim duyduğu enerji karşılanmış olur.

Günde 3 defa yemeklerden önce alacağımız 1 yemek kaşığı keten bitkisi yeterli olacaktır. Ara öğünlerde ise 1 kase yoğurda 1 yemek kaşığı keten tohumu karıştırarak öğününüzü tamamlayabilirsiniz. Zayıflatma etkisinin yanında, akne ve egzama gibi cilt problemlerinin giderilmesinde de yardımcı bir besindir.

Keten Tohumu ZayıflatıyorBir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


8 + = onüç